מאמרים

מחבר: 
טלי רוזנבאום

מאמר מאת טלי באתר "לה-בריאות" העוסק בשינויים פיזיולוגיים ותפקידה של רצפת האגן.

מחבר: 
טלי רוזנבאום

  

יחסי אישות בין בעל ואישה הם דרך טבעית לבטא אהבה וקירבה רגשית באמצעות קשר פיזי. זוהי מצווה שתכליתה אינה הולדה בלבד, אלא גם דרך לענג ולשמח זה את זו במסגרת מצוות עונה החלה על הבעל ועומדת בפני עצמה. פעילות מינית, הנחשבת אמנם "תהליך טבעי", מתאפשרת הודות למכלול תנאים פיזיולוגיים ורגשיים. בעוד עוררות מינית מתרחשת באופן טבעי כשבני זוג נמשכים זה לזו, קיום יחסי אישות כרוך בתהליך של למידה, במהלכו מתחזקת הקִרבה האינטימית והרגשית בין בני הזוג.

מחבר: 
טלי רוזנבאום

לאחרונה פורסם בתקשורת שבמשרד החינוך שוקלים בקשה להוציא את הפרקים העוסקים ברבייה מספרי הביולוגיה של החינוך הדתי. כמטפלת מינית, אני נפגשת מדי יום עם זוגות דתיים המתמודדים עם קשיים בחייהם האינטימים הקשורים לא פעם לחוסר ידע גופני בסיסי והכנה לחיי אישות. על המעבר החד בין התנזרות מינית מוחלטת או כמעט מוחלטת לבין יחסי מין מלאים כמקור לדיסוננס קוגניטיבי כתבתי רבות וברור שחינוך מיני מוקדם ושיח בנוגע למין עשויים למתן מעבר זה ולהקל עליו.

מחבר: 
טלי רוזנבאום

בתוך: האישה ויהדותה בהוצאת ראובן מס ו”קולך” 2013

 

מחבר: 
טלי רוזנבאום

כאבים בעת מגע מיני, המוכרים בשם הרפואי dyspareunia, הם מצב מביך לגניקולוגים מזה זמן רב. מצב זה הנו כה שכיח עד כי לפי אחד המחקרים, 73% מהנשים המטופלות שגרתית על ידי גניקולוגים מתלוננות על כך *.

מחקרים שונים מעריכים כי שיעור יחסי המין המכאיבים נע בין 8%-23% וכי כ- 15% מהנשים סובלות ממצבים המונעים מהן את היכולת לקיים יחסי מין בכלל. ישנם גורמים שונים לכאבים בעת יחסי מין.